بانک ها و موسسات با چه کندلی وارد بازار می‌شوند ؟

بانک ها و موسسات با چه کندلی وارد بازار می‌شوند ؟

اسپانسر کندل چیست؟

اسپانسر کندل مجموعه ای از سفارشات خرید یا فروش است که معمولا توسط قیمت سازمانی تعیین می شود تا جهت حرکت قیمت را معکوس کند و یا قیمت در جهت روند اصلی با مومنتم بیشتری حرکت کند. اسپانسر کندل یک سطح قیمتی خاص (یک کندل خاص) است.

از مزایای اسپانسر کندل ارائه ورود های با دقت بالا است. اسپانسر کندل اطلاعاتی را در مورد جایی که احتمال برگشت قیمت زیاد است به شما ارائه می دهد. این روش تکنیکی برای سوار شدن در پولبکها در روندها با ورودهایی دقیق است ، که در این روش ترید کردن، ورود های کم ریسک و ریسک به ریوارد بالا داریم.

دو نوع اسپانسر کندل داریم:

1 .صعودی

2 .نزولی

اسپانسر کندل صعودی، یک کندل نزولی قرمز است که قبل از یک حرکت رو به بالا ایجاد می شود. اسپانسر کندل صعودی آخرین کندل قرمز رنگ هست که قبل از یک حرکت پر قدرت صعودی تشکیل می شود و ساختار بازار به سطح بالاتری شکسته میشود. این نشان دهنده ی این است که وقتی قیمت مجددا به ناحیه قیمتی اسپانسر کندل برسد، قیمت در آن نقطه نگهداری می‌شود.

اسپانسر کندل نزولی نیز مانند اسپانسر کندل صعودی عمل میکند، اما به جای حرکت نزولی که باعث حرکت رو به بالا می شود، اسپانسر کندل نزولی با یک حرکت رو به بالا قبل از حرکت نزولی ایجاد می شود ، که روند نزولی را از سر می گیرد یا باعث ایجاد کف پایین تر در ادامه یک روند نزولی میشود و یا ساختار بازار شکسته میشود و جهت روند اصلی تغییر میکند . این سطوح توسط فروشندگان کوتاه مدت سازمانی ایجاد می شود ، که باعث افزایش نقدینگی از شکست می شود.

دیاگرامی از اسپانسر کندل صعودی:

دیاگرامی از اسپانسر کندل صعودی

دیاگرامی از اسپانسر کندل نزولی:

دیاگرامی از اسپانسر کندل نزولی

یک اسپانسر کندل می تواند برای مدت طولانی معتبر باشد مگر اینکه قبلا استفاده شده باشد. به یاد داشته باشید، دلیل ایجاد اسپانسر کندل این است که نقدینگی کافی برای پر کردن تمام سفارشات قبل از شکست ساختار وجود ندارد. قیمت می خواهد برگردد و سفارشات باقی‌مانده را جمع آوری کند و حرکت را ادامه دهد.

اسپانسر کندلهای تایم فریمهای بالاتر بیشتر از اسپانسر کندلهایی که درتایم کوچکتر هستند کار می کنند.همچنین اسپانسر کندلهایی که در جهت روند کلی و در بازه زمانی بالاتر قرار دارند بیشتر کار کنید.

برای تعیین قدرت اسپانسر کندل، این سوالات را بپرسید:

قیمت با چه سرعتی از اسپانسر کندل خارج شده است؟

وقتی قیمت از اسپانسر کندل خارج شد ، آیا عدم تعادل قوی ایجاد کرده است؟

آیا قیمت، ساختار بازار جزئی یا عمده را شکسته است؟

نظر بدهید