سئو چیست و چرا اهمیت دارد

سئو چیست و چرا اهمیت دارد

سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است که مجموعه ای از اقدامات طراحی شده برای بهبود ظاهر و موقعیت صفحات وب در نتایج جستجوی ارگانیک است. از آنجایی که جستجوی ارگانیک بهترین راهی است که افراد برای پیدا کردن و دسترسی به محتوای آنلاین انتخاب می کنند ، یک استراتژی SEO خوب برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما ضروری است.

چرا سئو مهم است؟

برای درک بهتر ارزش سئو، اجازه دهید تعریف خود را به سه بخش تقسیم کنیم:

نتایج جستجوی ارگانیک : فهرست‌های بدون پرداخت در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) که موتور جستجو تعیین نحوه نمایش و ترتیب آنرا با توجه به درخواست کاربر تعیین کرده است را می گویند . هنگام نمایش نتایج جستجو گاهی اوقات در بالای لیست جستجوی ارگانیک ما لینک های تبلیغات را نیز می بینیم که برخی شرکت ها به ازای هر کلیک اقدام به خرید آنها می کنند ، این لینک های تبلیغات در کنار آنها حروف AD به معنای تبلیغات نوشته شده است . نتایج جستجوی ارگانیک از این تبلیغات متمایز است زیرا آنها بر اساس الگوریتم های رتبه بندی ارگانیک موتور جستجو قرار می گیرند تا پیشنهادات تبلیغ کننده . شما نمی توانید برای رتبه بندی صفحه خود در نتایج جستجوی ارگانیک هزینه ای بپردازید.

کیفیت ترافیک ارگانیک : کاربر و درخواست جستجوی او چقدر به محتوای موجود در وب سایت شما مرتبط است ، بطور مثال شما می توانید تمام بازدیدکنندگان جهان را جذب کنید ، آنها به سایت شما می آیند زیرا گوگل به آنها می گوید که شما منبعی برای فروش رایانه هستید، در حالی که واقعاً کشاورز هستید که سیب می فروشید، این بازدیدکنندگان احتمالاً سایت شما را بسرعت ترک خواهند کرد. تکمیل هر گونه تبدیل ترافیک با کیفیت بالا فقط شامل بازدیدکنندگانی می شود که واقعاً به محصولات، اطلاعات یا سایر منابعی که سایت شما ارائه می دهد علاقه مند هستند. سئوی با کیفیت بالا بر تلاش موتور جستجو برای تطبیق هدف جستجوی کاربر با صفحات وب لیست شده در SERP تلاش می کند.

مقدار ترافیک ارگانیک : تعداد کاربرانی که از طریق نتایج جستجوی ارگانیک به سایت شما می رسند. کاربران به احتمال زیاد روی نتایج جستجویی که در بالای SERP ظاهر می شوند کلیک می کنند، به همین دلیل مهم است که از استراتژی SEO خود برای رتبه بندی صفحات مرتبط تا آنجا که می توانید استفاده کنید. هر چه بازدیدکنندگان باکیفیت بیشتری را به سایت خود جذب کنید، احتمال افزایش تبدیل های ارزشمند مثل فروش بیشتر ، افزایش می یابد .

اگر شما یک کسب و کار یا مدیر داخلی هستید که به دنبال منابعی برای آموزش مشتریان یا کارکنان شرکت خود در مورد بازاریابی جستجو هستید ، پیشنهاد می کنیم این ارائه را در مورد اصول و ارزش سئو از یک سایت کپی کنید، سپس آنرا شخصی سازی کنید و به اشتراک بگذارید.

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از خزنده هایی که گاهی ربات یا عنکبوت نیز نامیده می شوند برای جمع آوری اطلاعات در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند استفاده می کنند. خزنده از یک صفحه وب شناخته شده شروع کرده و پیوندهای داخلی به صفحات داخل آن سایت و همچنین پیوندهای خارجی به صفحات سایر سایت ها را دنبال می کند. محتوای موجود در آن صفحات، به‌علاوه لینک سازی هایی که دنبال می‌کند، به خزنده کمک می‌کند تا بفهمد هر صفحه درباره چیست و چگونه از نظر معنایی به همه صفحات دیگر در پایگاه داده عظیم موتور جستجو، به نام فهرست، متصل است.

مقاله مفید : گوگل چگونه کار می کند

هنگامی که کاربر یک پرس و جو را در کادر جستجو تایپ می کند یا بیان می کند، موتور جستجو از الگوریتم های پیچیده استفاده می کند تا آنچه را که معتقد است دقیق ترین و مفیدترین لیست نتایج برای آن پرس و جو است، بیرون بیاورد. این نتایج ارگانیک می‌تواند شامل صفحات وب پر از متن، مقاله‌های خبری، تصاویر، ویدیوها، فهرست‌های کسب‌وکار محلی و دیگر انواع محتوای خاص باشد.

عوامل زیادی در الگوریتم‌های موتورهای جستجو وجود دارد، و این عوامل همیشه در حال تغییر هستند تا با تغییر رفتار کاربر و پیشرفت‌های یادگیری ماشین همگام شوند. سئوکاران از درک خود از این عوامل رتبه‌بندی برای توسعه و اجرای استراتژی‌های بازاریابی جستجو استفاده می‌کنند که شامل مواردی از بهترین شیوه‌های بهینه سازی صفحات درونی ، موارد فنی و عوامل خارجی ( مانند لینک سازی )  است. سازمانی که امیدوار است رتبه های بالای   SERP را به دست آورد و آنرا حفظ کند که نتیجه آن ترافیک کاربران با کیفیت بالا را زیاد کند، باید از استراتژی هایی استفاده کند که تجربه کاربر را در اولویت قرار دهد، تاکتیک های رتبه بندی غیر دستکاری ( کلاه سفید)  را به کار گیرد و در کنار الگوریتم های موتورهای جستجو آنرا کامل کند .

لازم به ذکر است که در حالی که سایر روش‌های بازاریابی دیجیتال مانند بهینه‌سازی نرخ تبدیل  (CRO)، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، مدیریت رسانه‌های اجتماعی ، بازاریابی ایمیلی و مدیریت محتوا اغلب با SEO مرتبط هستند . خارج از محدوده و تعاریف بازاریابی جستجوی سنتی. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این زمینه های دیجیتال مارکتینگ هستید ، بلاگ اسنایپر شامل دسته های مرتبط با همه این موضوعات و سایر موضوعات می باشد .

نظر بدهید